Doç. Dr. Nurullah Ermiş

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Uluslararası Hastalar : 00 90 544 677 35 66 - +2130675004735
Basınç Gidericiler

Silikon kaplı tüp: İstenildiği kadar kesilerek basınçlı bölgeyi rahatlatmak için kişiye özel hazırlanır.

Silikon metatars yastığı: Tarak bölgesinin altı için koruyucudur. Sürtünmeyi önler, nasırlı bölgenin yumuşak basmasını sağlar. Ayakkabı içinde fazlalık yapmaz.

Silikon parmak koruyucu yüzük: Nasır ve siğillerin tedavisi sırasında basınç giderici olarak kullanılır. Sürtünmeyi giderir. Noktasal olarak yerleştirilebilir. Çekiç parmak, deri kalınlaşmaları ve nasırlarda, el ve ayak parmaklarındaki hafif zedelenmelerinde koruyucu olarak uygulanabilir.

Silikon parmak kapşonu: Parmak arası nasırların, parmak ucu basınçlı noktaların ve tırnak yatağının hassaslık problemlerinin rahatlatılmasında yardımcıdır. Ayak parmakları için ideal bir rahatlatıcıdır.

Silikon makara: Kemik çıkması problemlerinde ayak parmaklarının üst üste binmesini önleyici, parmak arası nasırlarına karşı koruyucu, sürtünmelere ve cilt tahrişlerine karşı koruyucudur. Şekli bozulmuş ve üst üste gelen parmakların düzgün durması için yardımcıdır.

Silikon parmak arası ince yastık: Parmakların birbirine sürtünmesini, üst üste gelmesini düzeltici ve önleyicidir. Parmak duruşların düzelticidir. Sürtünme, cilt tahrişleri ve nasırlara karşı koruyucudur. Parmak düzeltmesi ve bunyonlar için uygun destektir.

Silikon bunyon ped: Başparmak yanında kemik çıkması (Halluks Valgus) sonucu bunyonu olan kişilerin yürümesine yardımcı olur. Çorabın içine giyilir.

Silikon parmak altı hilali: Parmak uçlarında gelişen cilt tahrişleri ve nasır problemleri için koruyucu ve önleyicidir. Parmak uçlarını kaldırır.

Gece Ateli: Başparmak yanında kemik çıkması tedavisinde gece yatarken kullanılan bir düzelticidir.

Çekiç parmak Ateli: Duruş şekli bozulmuş, yukarı doğru kalkan ayak parmaklarını doğru duruşa getirmek için yardımcıdır. Metatars başlarının yumuşak basmasını sağlar.

Nasır yastığı: Nasır oluşan bölgeyi sürtünmelere karşı, basınç altında kalan noktayı nasırlaşmaya karşı koruyucudur. Deri tahrişleri için önleyici ve koruyucudur.

Topuk yastığı: Topukların yumuşak basması için kullanılır. Ağrılı yorgun topuklar için rahatlatıcıdır.

Epin Yastığı (Topuk dikeni için yastık): Halk arasında topuk dikeni, topuk çivisi olarak bilinen topuk problemlerinde ağrılı bölgeye gelen basıyı azaltan ortası delik yumuşak bir destektir.

Kısalık Parçası: İki bacak arasındaki uzunluk farkını gidermek için topuğa yerleştirilen mantar topukluktur.

Metatars Yastığı: Metatars başı iltihaplanmaları, ön taban düşüklüğü gibi problemlerde ayağın tarak bölümünü rahatlatmak, o bölgenin basıncını azaltmak için kullanılan yardımcıdır.

Parmak arası makarası: Ayak başparmağının yanında kemik çıkması problemleri sonucu parmakların üst üste gelmesini önlemek amacıyla kullanılır. Parmakların sürtünmesini önleyerek derinin tahrişine engel olur.

Bunyon yastığı: Eklemin baskı altın kalarak kalınlaşmasına bunyon denir. Bunyonun ayakkabı içinde aldığı basıncı azaltmaya ve yürümeyi daha ağrısız hale getirmeye yardımcı olur.

Ayak Törpüsü (Fotfil): Ayakta oluşan deri kalınlaşmalarının giderilmesi için kullanılır. Kalın ve ince olarak iki yönü vardır.

Taban Astarı: Ayak terlemelerini kontrol altına almak, yumuşak dokusuyla rahat basmayı sağlamak için kullanılır.

Parmak Kapşonu: Parmak ucuna gelen baskıyı azaltır, batık tırnak problemlerinde hassas bölgeyi darbelerden korur ve ayakkabı giyimini rahatlatır.

Parmak altı hilali: Parmak ucuna gelen basıyı azaltmak için kullanılır. Tırnak batması, parmak ucu nasırları ve sürtünmeler için idealdir.

Silikon topukluk: Epin calcaneus (topuk dikeni) problemleri, achille tendonu rahatsızlıklarında etkili basınç azaltıcıdır.

Scafoid Ped (Kavis Destek Parçası): Ayakta boylama kavis düşüklüğü, taban düşüklüğü ya da taban yüksekliği ve benzeri problemlerde kavis düzeltici olarak uygulanır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Diğer Yazılar

Yürüme Analizi

Yürüme Analizi

Sağlıklı Ayakkabı Seçimi

Sağlıklı Ayakkabı Seçimi

Spor Yaralanmaları

Spor Yaralanmaları

Mucize Spor Yüzme

Mucize Spor Yüzme