Uluslararası Hastalar : 00 90 544 677 35 66 - +2130675004735

Boyun Egzersizleri

Boyun Egzersizleri

1) Ayakta dururken bir elinizi yüzünüzden 30cm uzakta ve avuç yüzünüze bakacak şekilde tutun.

2) Daha sonra vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde yüzünüzü sabit duran elinizden geriye doğru boyun kaslarınızı kullanarak uzaklaştırın. Omuzlar gergin olarak 2-3 saniye kadar bu pozisyonda kalın ve tekrar gevşeyin. Hareketi yaparken rahat nefes alıp vermeye çalışın.

3) Harekete başlamak için ayakta omuz açıklığında ve rahat bir duruş gerekir.

4) Vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde başınızı sağ omzunuzun üzerinden mümkün olduğunca yana doğru çevirin. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekleyin.

5) Başınızı gevşetin. Ancak baş başlangıç pozisyonundaki gibi tam karşıya bakacak kadar gevşetilmemelidir. Hareketi aynı yöne tekrar edin.

6) Harekete başlamak için ayakalr omuz açıklığında ve rahat bir duruş gerekir.

7) Vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde başınızı sağ omzunuzun üzerine doğru mümkün olduğunca yatırın. Bu esnada boynunuzun sol tarafındaki kaslar gerilecektir. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekledikten sonra başınızı gevşetin ve hareketi tekrarlayın.

8) Harekete başlamak için ayaklar omuz açıklığında ve rahat bir duruş gerekir.

9) Vücudunuzda başınızdan başka hiçbir yer hareket etmeyecek şekilde başınızı geriye yüzünüz tavana bakacak şekilde yatırın. Bu esnada boynunuzun ön tarafındaki kaslar gerilecektir. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekledikten sonra başınızı gevşetin ve hareketi tekrarlayın.