Uluslararası Hastalar : 00 90 544 677 35 66 - +2130675004735

Sırt Egzersizleri

Sırt Egzersizleri

1) Çenenizi gögsünüze doğru yaklaştırırken sırtınızı mümkün olduğunca yukarı doğru kambur yapın. Hareketi yaparken nefes alıp tutun. Bupozisyonda 2-3 saniye bekleyin.

2)  Daha sonra başınızı yukarı doğru kaldırırken sırtınızı mümkün olduğunca aşağı doğru çukurlaştırarak bastırın. Bu pozisyonda pozisyonda 2-3 saniye bekleyin.

3) Elleriniz yerden kalkmadan topuklarınızın üzerine doğru arkaya oturun. Başınızı kollarınızın arasına sokup, suya dalar gibi kollarınızı ve sırtınızı iyice esnetin. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekleyin.

4)  Diz-el pozisyonunu bozmadan dizleriniz yerde sabit kalmak suretiyle ellerinizle adımlayarak sağa doğru dönün.

5) Ellerinizle bir adım daha alarak gövdenizin sol tarafı gergin olacak şekilde 2-3 saniye bekleyin. Sonra ellerinizle adımlayarak başlangıç pozisonuna geri dönün. Hareketi tekrarlayın.

6) Ellerinizin üzeri yere değsin. Sanki bir şeye uzanırcasına v vücudunuzu uxzatın. Ayak parmak uçları da  bu harekete yardım etsin.Bu pozisyonda2-3 sssaniye bekleyin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi tekrarlayın.

7)  Resimde görüldüğü gibi yere yüz üstü uzanın.

8) Kollarınızdan yardım alarak sırtınızı resimdekigibi gerin Bu pozisyonda 2-3 saniye bekleyin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün Hareketi tekrarlayın.

9) Arka kısmı düz olan bir sandalyede sırtınız dik olarak rahat bir şekilde oturun.

10) Sandalyede oturur pozisyonu bozmadansağ tarafınıza doğru eğilerek yere dokunmaya çalışın. Sol elinizle sandalyenin kolunu yada yana yanını tutarak yardım alın. Bu pozisyonda2-3 saniye bekleyin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün Hareketi tekrarlayın.

11) Arka kısmı düz olan bir sandalyede sırtınız dik olarak rahat bir şekilde oturun.

12) Sandalyede oturur pozisyonu bozmadan ve ayaklarınızın tabanını yerden kaldırmadan sağ tarafınızdan mümkün olduğunca geriye doğru dönün. Bu pozisyonda 2-3 saniye bekleyin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün Hareketi tekrarlayın.